Mobil: +421 905 462 971
E-mail: zuzana.seregiova@kcksamorin.sk

Zuzana Seregiová ( 1979 )

Trénerkou v našom klube je od roku 2009. Venuje sa príprave našich najmladších pretekárov, ktorý sú vo vekovej kategórii od 8 rokov . Učí ich technike pádlovania a uržania rovnováhy v kajaku. Pripravuje a vedie ich k prvým žiackym pretekom ktoré sú v prevažnej vačšine na trati dlhej 2000 m. Trenérske osvedčenie 1. Triedy v špecializácii kanoistika získala na Fakulte telesnej výchovy a športu na Univerzite Komenského v Bratislave.

Kanoistike sa v našom klube začala venovať v roku 1991. Získala niekoľko medailí na domácich pretekoch ako aj z majstrovstiev Slovenska. Reprezentantkou sa stala vo veku 13 rokov. Zúčastnila sa aj medzinárodných pretekov v Taliansku kde sa umiestnila na zlatej a bronzovej priečke. V roku 1997 svoju aktívnu športovú kariéru ukončila a ďalej sa kanoistike venovala len príležitostne.

Mnohý jej zverenci sa môžu pýšiť titulmi majstra Slovenska ako aj prvenstvom Slovenského pohára jednotlivcov. ( dodnes ich je celkovo 11) Vďaka týmto výsledkom sa kvalifikovali do mládežníkych a kadetských repzezentačných družstiev, kde v súčastnosti úspešne reprezentujú Slovensko aj na medzinárodných pretekoch.

Medzi jej najúspěšnějších pretekárov, ktorých vedla a pripravovala , patria:

Karolína Seregiová ( dcéra ), získala niekoľko titulov majstra Slovenska taktiež z medzinárodných závodov olympijských nádejí. Medzi doteraz najúspešnejšie umiestnenie patrí aj strieborná medaila z EYOF ( Európsky mládežnícky olypijský festival ) v Maďarskom Győri v roku 2017. Alex Tóth, získal niekoľko titulov majstra Slovenska, medailista z medzinárodnej regaty v Piešťanoch a taktiež z medzinárodných závodov olympijských nádejí. Zsolt Libai, získal niekoľko titulov majstra Slovenska, medailista z medzinárodnej regaty v Piešťanoch a taktiež z medzinárodných závodov olympijských nádejí.

 

Pocit z dobre vykonanej tímovej práce má aj pri pohlade na mnohé úspechy Šamorínskych odchovancov ktorý dnes už pretekajú v profesionálnych reprezentačných kluboch ŠKP Bratislava, alebo Dukla Trenčín.