Mobil: ‭+421 908 626 236‬
E-mail: eugen.honti@kcksamorin.sk

Eugen Honti( 1992 )

 

Od roku 2012 je trénerom kajakárov . Začínal prípravou začiatočníkov teda najmladších minikajakárov vo veku od 8 rokov. V súčastnosti sa venuje trénovaniu žiakov vo veku 13-14 rokov a kadetov, prevažne dievčat – kajakárok.

V rokoch 2011 -2016 študoval na Univerzite Komenského v Bratislave na Fakulte telesnej výchove a športu. Špecializalizoval sa na odbore trénerstvo a učiteľstvo telesnej výchovy. Tu získal bakalárske i magisterské vzdelanie v špecializácii kanoistika. Je trenérom s najvyššiou triedou kvalifikácie . (5.trieda)

V roku 2001 sa stal členom Kajak Canoe Klubu v Šamoríne. Po dovŕšení veku kategórie kadetov sa pod vedením trénera p.Štefana Székelyiho stal viacnásobným majstrom Slovenska a viacnásobným reprezentantom v mládežníckych a kadetských kategóriach. V roku 2010 svoju aktívnu športovú kariéru ukončil kvôli zraneniu ktoré mu neumožnovalo pokračovať v jeho príprave na ďalšie sezóny.

Pod jeho vedením sa mnohý zverenci prepracovali k viacnásobným titulom majstra Slovenska vďaka čomu sa kvalifikovali do mládežníkych a kadetských repzezentačných družstiev, kde v súčastnosti úspešne reprezentujú Slovensko aj na medzinárodných pretekoch.

Medzi jeho najúspěšnějších pretekárov, ktorých vedie a trénuje patria :

Emma Horváth, Bianka Sidová , Laura Libaiová, Boris Vargha, ….

Pocit z dobre vykonanej tímovej práce má aj pri pohlade na mnohé úspechy Šamorínskych odchovancov s ktorými počas svojej kariéry súperil a dnes už pretekajú v profesionálnych reprezentačných kluboch ŠKP Bratislava, alebo Dukla Trenčín.