19. január 2018 – Ocenenie šamorínskej kanoistiky

Ocenenie šamorínskej kanoistiky (http://www.samorincan.sk/27223/ )

Ocenenie šamorínskej kanoistiky

Národné športové centrum (NŠC) ocenilo vo štvrtok v Bratislave päťdesiat najlepších športovcov a trénerov za rok 2017. Z rúk ministerky školstva, vedy, výskumu a športu SR Martiny Lubyovej si ocenenia prevzali aj Jana Dukátová a Ján Volko.

Sme veľmi radi, že aj Šamorín mal zastúpenie v tejto elitnej kategórii najlepších športovcov. Za svoje úspechy si toto ocenenie prevzala reprezentantka v rýchlostnej kanoistike Karolína Seregiová. Srdečne blahoželáme.

Tradícia oceňovania úspešných športovcov Národného športového centra (NŠC) býva už klasickou bodkou vyhodnotenia skončenej sezóny pre športovcov pôsobiacich pod jeho krídlami. Dianie v šermiarni športovej haly Mladosť 18. januára 2018 potvrdilo, že rok 2017 bol pre mnohých športovcov rezortného strediska Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky naozaj vydarený. Dvadsať medailových umiestnení z vrcholných medzinárodných šampionátov a podujatí pre športovcov NŠC to jasne deklaruje.

Pred samotným aktom oceňovania športovcov a trénerov si účastníci slávnostného popoludnia uctili pamiatku zosnulej osobnosti slovenského športu a olympizmu Vladimíra Černušáka. Publikum, ktoré zaplnilo slávnostne vyzdobenú priestrannú sálu, venovalo zaslúženú pozornosť protagonistom programu, ktorí sa striedali na pódiu, aby si prevzali ocenenia.

Medzi hosťami podujatia privítali prítomní ministerku školstva, vedy, výskumu a športu Martinu Lubyovú, generálneho tajomníka služobného úradu ministerstva Mária Schrenkela, generálnu riaditeľku sekcie štátnej starostlivosti o šport MŠVVaŠ Boženu Gerhátovú. Pozvanie prijali poslanci NR SR Dušan Čaplovič, Dušan Tittel a Dušan Gallis, ako aj prezident Slovenského olympijského výboru Anton Siekel, šéfovia rezortných športových stredísk Juraj Minčík a Roman Benčík a, samozrejme, riaditeľ NŠC Boris Čavajda. Ten vo svojom uvítacom slove vyzdvihol úspechy športovcov NŠC v roku 2017 a vyjadril nádej v úspešné pôsobenie aj smerom do ďalšej budúcnosti.

Ministerka Martina Lubyová zdôraznila, že „aj keď sme malá krajina, naši športovci sa dokážu neraz presadiť vo viacerých športových odvetviach aj vo svetovej špičke, pričom je veľmi dôležité pracovať s mladou generáciou športovcov. Práve prechod z mládežníckych kategórií do kategórie dospelých je veľmi ťažkým obdobím. V tomto smere je dôležitá práca NŠC pri identifikácii talentov.“

Spolu 49 športovcov a trénerov si zaslúžene prevzalo poháre i diplomy pre najlepších za kvalitné výkony a umiestnenie v uplynulom roku. Atletika, triatlon, rýchlostná kanoistika, veslovanie, box, džudo, karate, športové lezenie, bežecké lyžovanie, vodný slalom – týchto desať športov a predovšetkým ich úspešní predstavitelia, športovci a tréneri NŠC tvorili gro slávnostného popoludnia, atmosféru ktorého umocnilo aj „generačné“ vystúpenie členov tanečnej skupiny Spektrum.

Milou súčasťou programu bolo aj ocenenie skvelého slovenského reprezentanta v atletike, kladivára a dlhoročného člena NŠC Libora Charfeitaga, ktorý ukončil svoju bohatú a úspešnú aktívnu činnosť. Na pódiu si prevzal ocenenie z rúk Boženy Gerhátovej.

Neformálne rozhovory po skončení oficiálnej časti boli pokračovaním slávnostného popoludnia v príjemnej atmosfére a iba potvrdilo, že v športovej obci je spoločných tém, ktoré zbližujú široké spektrum športovcov, trénerov, funkcionárov, predstaviteľov médií i priaznivcov športu, neúrekom.

Ocenení športovci za rok 2017:

Alexandra Bezeková, Gabriela Gajanová, Andrej Paulíny, Ján Volko – atletika
Kristína Jesenská – triatlon
Richard Németh, Romana Jakubisová, Karolína Sergiová – rýchlostná kanoistika
Peter Zelinka – veslovanie
Viktor Kišš, Viliam Tankó, Andrej Csemez, Alex Triebeľ, Jessica Triebeľová – box
Nina Geršiová, Matej Poliak, Denis Turac, Filip Švec – džudo
Ema Brázdová, Rebecca Cichrová, Adi Gyurik, Dominik Imrich, Erik Julián Smoliga, Jana Vaňaušaniková, Dominika Veisová – karate
Vanda Michalková – športové lezenie
Alena Procházková – beh na kolieskových lyžiach
Jana Dukátová – vodný slalom

Článok prevzatý zo stránky NŠC. Pôvodný článok tu.