15. máj 2019 -Šamorínčania: smer Svetový pohár a Európske hry

Šamorínčania: smer Svetový pohár a Európske hry V rýchlostnej kanoistike sa začína náročná sezóna, na konci ktorej sa bude bojovať o olympijské miestenky. Na prvých kvalifikačných pretekoch sa šamorínski rýchlostní kanoisti ukázali v slušnom svetle. Viacerí z nich si vybojovali účasť na najbližších podujatiach Svetového pohára a na Európskych hrách.Okrem našich stálic (Zalka, Jakubík, Ladičová) pozoruhodný výsledok dosiahol Dávid Fekete,

14. máj 2019 -Vincent Farkas opäť súťažil

Vincent Farkas opäť súťažil, schudol 14 kg Na víkendových kvalifikačných pretekoch kanoistov sa predstavil aj Vincent Farkas. ,,Pred rokom som absolvoval náročnú operáciu ramena, iba pred dvoma mesiacmi som začal tréningy na vode. Väčšinou som išiel dlhšie trate, až v posledných desiatich dňoch to boli aj kratšie. Víkendová súťaž bola na to dobrá, aby som vedel,

7. máj 2019 – päťkrát zlato!

KCK Šamorín: päťkrát zlato! Šamorínski kajakári a kanoisti boli na majstrovstvách Slovenska na dlhých tratiach (5 000 m) veľmi úspešní. Pretekári KCK získali celkovo 11 medailí, až päťkrát zlato! Šamorínske pódiové umiestnenia: Bianka Sidová (kadetky): zlato (K2), striebro (K2) Emma Horváth (juniorka): zlato (K2) Alex Tóth (junior): zlato (K2) Edo Strýček (junior): zlato (C1) Dávid Fekete

29. apríl 2019 -Majstrovstvá Slovenska v maratóne: zlato pre Sidovú!

Majstrovstvá Slovenska v maratóne: zlato pre Sidovú! Cez víkend sa výbornými šamorínskymi výsledkami začala nová sezóna v rýchlostnej kanoistike. Slovenská mládežnícka reprezentácia absolvovala preteky v Budapešti. Náš Alex Gavlider v kategórií U11 skončil na tretej priečke, Laura Libaiová (U13) skončila štvrtá. Bolo to najlepšie umiestnenie slovenských dievčat v Budapešti. V Bratislave sa začala sezóna majstrovstvami

24. apríl 2019 – Mladí rýchlostní kanoisti na sústredení

Mladí rýchlostní kanoisti na sústredení Kajak Canoe klub z nášho mesta patrí aj napriek skromným podmienka medzi slovenskú špičku. V klube pravidelne vyrastajú kajakári a kanoisti, ktorí patria k Slovenskej a neraz aj k svetovej špičke. Klub sa snaží pripraviť najlepších kanoistov a kajakárov na profesionálnu kariéru. Tréneri sú na vysokej profesionálnej úrovni a patria k trénerskej špičke

10. marec 2019 – Tvrdá práca v Sabaudii

Tvrdá práca v Sabaudii Šamorínski rýchlostní kanoisti sa roztrúsili po svete. Csaba Zalka a Gábor Jakubík sa pripravujú v Kalifornií, Gabriella Ladičová, Edo Strýček, Dávid Fekete a Zsolt Libai tvrdo makajú v Sabaudii. ,,Už desať dní sa pripravujeme v talianskom stredisku. Pretekári tvrdo makajú,“ povedal nám zo Sabaudii tréner Árpád Sándor. ,,Športovci ráno behajú pri mori, po raňajkách pádlujú 11

03. február 2019 – Úspešný štart do novej sezóny

V sobotu sa v NC Avion uskutočnil druhý ročník Majstrovstiev Slovenska v ťahaní na trenažéri.  3 zlaté, 3 strieborné a jedna bronzová medaila sú výborným štartom  mladých šamorínskych kajakárov do tohtoročnej sezóny. Dve zlaté medaily si z podujatia odniesla Juliana Gáborová (1000m a 200m). Už tradične vynikajúce prvé miesto vybojovala aj  Karolína Seregiová (1000 m),

14. január 2019 -Šamorínski kanoisti medzi lavínami.

Tak ako každý rok v tomto čase, aj teraz sú najlepší šamorínski rýchlostní kanoisti na sústredení v rakúskom Ramsau. ..Také veľké množstvo snehu som ešte nevidel. Hrúbka pokrývky sa stále zväčšuje. V platnosti je najvyššia lavínová výstraha. Samozrejme, my sme v bezpečí,” prezradil Gábor Jakubík. Okrem neho sú v Alpách Tibor Linka, Csaba Zalka a

24. december 2018 -Kajakárske Vianoce. Aj vo vode…😊

Kajakárske Vianoce. Aj vo vode…😊 24. dec 2018. Tradícia zostala zachovaná. Aj v tomto roku sa na Štedrý deň stretli pretekári, tréneri, podporovatelia šamorínskeho Kajak Canoe Klubu vo svojej lodenici. Celú noc lialo, no najvernejší nemohli chýbať na tradičnom vianočnom pádlovaní. Síce na vodu nešiel, no prítomný bol aj náš olympionik Tibor Linka. Prišiel aj kanoista

21 . december 2018 -Gabriela Ladičová: šamorínska kráľovná športu.

Gabriela Ladičová: šamorínska kráľovná športu 21. dec 2018. Kráľov vystriedala kráľovná. Po prvenstvách Tibora Linku a Csabu Zalku sa najlepším športovcom mesta Šamorín v roku 2018 stala Gabriela Ladičová. Najvýraznejším výsledkom Gabiky v roku 2018 bolo 9. miesto na majstrovstvách sveta v C1 200 metrov. ,, Aj keď som bola deviata na svete, predsa byť ocenená vlastným mestom,