Mobil: +421 905 436 449‬
E-mail: arpad.sandor@kcksamorin.sk

Sándor Árpád ( 1976 )

Je momentálne jediným trénerom ktorý sa venuje v našom klube kanoistom. Je trénerom ktorý ich učí od úplných začiatkov spôsobu udržania rovnováhy, technike pádlovania a kormidlovaniu v kanoe, ktorá je v porovnaní s pádlovaním v kajaku omnoho obtiažnejšia. Trenérske osvedčenie 1. Triedy v špecializácii kanoistika získal na Fakulte telesnej výchovy a športu na Univerzite Komenského v Bratislave.

Od roku 1986 je členom kanoistického klubu v Šamoríne. Po dovŕšení seniorského veku prestúpil ako člen štátnej športovej reprezentácie do Bratislavského ŠKP ( Športový klub polície MVSR ).

Počas svojej aktívnej športovej činnosti získal množstvo medajlí z majstrovstiev bývalej federácie ČSFR ( 9 zlatých ), majstrovstiev Slovenska ( 47 zlatých ) a niekoľkých medzinárodných regát ktoré sa konali prevažne v Nemecku, Rakúsku , Maďarsku, Čechách a samozrejme na aj Slovensku .

V roku 1994 sa zúčastnil svetového pohára v Holandskom Gröningene kde sa v kategórii C1 na trati 5000 m umiestnil na 2. Mieste. Na 1000 m trati sa umiestnil na 4. mieste a na 500m trati sa umiestnil na 6. mieste. V roku 1995 bol účastníkom MS v Nemeckom Duisburgu v kategórii C1 na trati 500 m aj 1000 m .

V roku 2012 sa rozhodol svoje skúsenosti odovzdať ďalej pre nových záujemcov o tento krásny šport a začal sa venovať popri svojom zamestnaní aj trenérskej práci.

Medzi jeho najúspešnejších pretekárov, ktorých vedie a pripravuje patria:

Eduard Strýček s ktorým spolu získali niekoľko titulov majstra Slovenska a medzinárodných závodov olympijských nádejí. Medzi doteraz najúspešnejšie umiestnenie patrí aj zlatá medaila z EYOF ( Európsky mládežnícky olypijský festival ) v Maďarskom Győri v roku 2017. Gabriela Ladičová, ktorá si v juniorskom veku vybojovala účasť na seniorských MS v Českých Račiciach 2017, niekoľko násobná medailistka z majstrovstiev Slovenska. Dávid Fekete, medailista zo závodov olympijských nádejí, niekoľko násobný medailista z majstrovstiev Slovenska.

Pocit z dobre vykonanej tímovej práce má aj pri pohlade na mnohé úspechy Šamorínskych odchovancov, ktorý sú už v seniorských kategóriách a dnes už pretekajú v profesionálnych reprezentačných kluboch ŠKP Bratislava, alebo Dukla Trenčín.