30. jún 2019 Csaba Zalka: najvzácnejšia medaila!

Csaba Zalka: najvzácnejšia medaila!

Medailistu z majstrovstiev sveta, z európskeho šampionátu a z olympiády sme už mali. Šamorín môže byť hrdý už aj na ďalší vzácny kov. Vďaka Csabovi Zalkovi, ktorý bol členom bronzového slovenského štvorkajaku na Európskych hrách.

,,V Minsku to bolo vynikajúce podujatie. Skvelá bola organizácia, kanál bol vzdialený iba pol hodinky od dediny Európskych hier. Aj strava bola na vynikajúcej úrovni. Z Bieloruska som si zobal kopec pozitívnych zážitkov. Bronzová medaila znamená pre mňa veľmi veľa, je najcennejšia v doterajšej mojej kariére,” povedal Csaba po návrate do Šamorína. Mladý pretekár trénoval už aj cez víkend. ,,Čakajú ma kvalifikačné preteky, majstrovstvá Európy do 23 rokov a potom smer vrchol sezóny, majstrovstvá sveta. V Szegedet to bude hlavne boj o olympijské kóty,” dodal Csaba Zalka.

Šamorín bude mať na júlových juniorských a U23 majstrovstvách Európy v Račiciach početné zastúpenie. Okrem Csabiho budú štartovať Gabika Ladičková, Edo Strýček, Dávid Fekete, Karolina Seregiová, Emma Horváth, Bianka Sidová a Zsolt Libai.