21. máj 2018 – Zalka Csaba: skvelý vstup medzi svetovú elitu

Csaba Zalka: skvelý vstup medzi svetovú elitu

21. mája 2018. ( http://samorin.sk/csaba-zalka-skvely-vstup-medzi-svetovu-elitu/ )

Cez víkend sa uskutočnil v Segedíne Svetový pohár v rýchlostnej kanoistike. Šamorín reprezentovali traja pretekári. Najlepším umiestnením Tibora Linku a Gábora Jakubíka boli štvrté miesta v B-finále, Csaba Zalka skončil v A-finále štvrtý!

,,Veľmi rýchlo som zaspal. Víkend bol trošku náročný,“ usmieval sa Csaba Zalka po návrate zo Segedína. ,,Za tri dní som absolvoval šesť jázd. Nie je to veľa, no súťažiť s najlepšími na svete je úplne iné, ako to bolo v juniorskej kategórií,“ pokračoval šamorínsky pretekár. ,,Neveril som vlastnými očami, keď som pozeral na štartovú listinu. Boli tam najväčšie hviezdy svetovej kanoistiky, na ktorých som doteraz pozeral v televízií,“ pokračoval Csaba, na ktorého čakal ešte jeden ,,šok“. ,,Pred rozjazdou K4 som sa pozrel doľava a v maďarskej lodi sedel môj vzor Miklós Dudás. Neuveriteľné,“ uviedol náš mladík.

Slovenská ,,mladá“ kástvorka (Zalka, Botek, Fraňa, Baláž) išla výborne, pol sekundy jej chýbalo k postupu do A-finále. B-finále vyhrala, zdolala slovenskú olympijskú štvoricu. ,,Priznávam sa, vôbec sme s tým nerátali. Ale sme radi, že sa nám darilo,“ poznamenal Csaba.

Ten v K2 500 metrov s Erikom Vlčekom skončil celkovo na štvrtej priečke. ,,Je to výborný výsledok. Ale… Boli sme veľmi blízko, aby sme skončili na tretej priečke. Ale nemôžem byť nespokojný. Hneď na mojom prvom svetovom podujatí medzi seniormi som sa dostal do A-finále a atakovali sme pódium. A komu by som venoval toto štvrté miesto? Mojej rodine, ktorá ma povzbudzovala priamo v Segedíne. Bol to môj darček otcovi, ktorý práve cez víkend oslavoval svoje narodeniny,“ prezradil šamorínsky kajakár. ,,Dnes mám voľno, zajtra a stredu trénujeme a vo štvrtok cestujeme do Duisburgu na ďalší Svetový pohár,“ dodal Csaba Zalka.