20. august 2019 Smer Szeged !

Smer Szeged!

V stredu sa začne najdôležitejšie tohtoročné podujatie v rýchlostnej kanoistiky. V maďarskom Szegede sa uskutočnia majstrovstvá sveta, na ktorých môžu pretekári získať kvóty na olympijské hry.

Šamorín v drese Slovenska budú reprezentovať traja pretekári. Gabika Ladičová pôjde v dvoch disciplínach, v C1 200 a 500 metrov. ,,Až na začiatok záverečnej prípravy, keď ma skolila choroba, som absolvoval všetky tréningy. Teším sa na šampionát. Budem mať poriadne nahustený program. S čím by som bola spokojná? Samozrejme s A – finále a s miestenkou do Tokia. Musím byť však realistická. Ak budem v prvej pätnástke bude to dobré,“ uviedla Gabika Ladičová. Aj Gábor Jakubík bude súťažiť v dvoch disciplínach. V K4 a K2 tisíc metrov. ,,Rád by som sa vrátil s medailou,“ poznamenal Simpson.

Našim výstavným tímom bude štvorkajak na 500 metrov. ,,Cieľom je byť do šiesteho miesta, čo by znamenalo olympijskú miestenku. Tvrdo sme makali, máme dobrú formu,“ prezradil nám člen káštvorky Csaba Zalka. Ten sa bude môcť spoliehať aj na najbližšiu rodina, ktorá mu bude fandiť priamo v hľadisku. ,,Môj najväčší fanúšik, starý otec, musel zostať doma. Niekto sa musí starať o psa. A teraz to vyšlo na neho,“ prezradil Csaba Zalka.

Našich úspešných rýchlostných kanoistov prijal primátor mesta Csaba Orosz. ,,Rád by som vám už teraz poďakoval za skvelé tohtoročné výsledky. Na každom európskom, alebo svetovom podujatí ste získali medailu. Veľmi vám držím palce, aby ste sa aj zo Szegedu vrátili s cenným kovom,“ uviedol prvý muž nášho mesta.

Program na stredu:

Gabika Ladičová

C1/500 m/rozjazda – 10.25

Gábor Jakubík

K4/1000 m/rozjazda – 11.51