16. júl 2019 Ligotajúce strieborné medaily sú už v Šamoríne

Ligotajúce strieborné medaily sú už v Šamoríne

Skvelá výkonnosť šamorínskych rýchlostných kanoistov sa ukázala aj cez víkend v Račiciach, kde sa uskutočnili majstrovstvá Európy juniorov a do 23 rokov.

Do zbierku odchovancov KCK Šamorín pribudli tri strieborné medaily. Gabika Ladičková bola dvakrát druhá (C1 200 m a C1 500 m) a Csaba Zalka získal ako člen štvorkajaku striebro na 500 metrov.

,,Som veľmi rád, že aj v treťom tohtoročnom vrcholnom podujatí som získal medailu. Viem však, že tohtoročná najdôležitejšia udalosť na mňa ešte čaká. V auguste sa v Szegede uskutočnia majstrovstvá sveta. Vo štvorkajaku musíme skončiť v prvej šestke, aby sme sa kvalifikovali na olympiádu. Čaká nás tvrdá päťtýždňová makačka. Trénovať budeme v Komárne a v Szolnoku,“ uviedol Csaba Zalka.

,,Som unavená, ale užívam si tieto chvíle. Tieto strieborné medaily znamenajú pre mňa veľmi veľa. Sú to moje prvé vzácne kovy z európskeho šampionátu,“ prezradila Gabika Ladičová, ktorej tréner Árpád Sándor stratil počas šampionátu hlas. ,,Počas pretekov kričal veľmi silno,“ usmievala sa sympatická dievča. ,,Mám dva dni, aby som si oddýchla a potom sa budeme doma pripravovať na svetový šampionát,“ uviedla Gabika Ladičová.