09 jún 2018 – Jakubík a Linka: striebro na ME !!!

Jakubík a Linka: striebro na ME!!!!

09. júna 2018.

Prvá slovenská medaila na majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistike má výrazný šamorínsky rukopis. V K4 na 1 000 metrov štvorica Tibor Linka, Gábor Jakubík Samuel Baláž a Milan Fraňa získala striebro. Tibcsi a Simpson sú odchovanci KCK Šamorín!

,,Mali sme skvelý štart, išli sme naše tempo. Mali sme dobrú taktiku. pádlovali sme podľa plánu. Špeciálne sme nesledovali súperov, no vedľa nás boli Nemci a Španieli, ktorých sme sa dobre držali. V závere sme ešte pridali a došli sme na druhom mieste. Sme veľmi šťastní. Medaila je skvelá aj z toho pohľadu, že v tomto zložení sme absolvovali len krátke trojdňové sústredenie na Zemníku a hneď sme išli na majstrovstvá Európy,” uviedol pre našu stránku Gábor ,,Simpson” Jakubík.

,,Som úprimný, nečakal som, že hneď v našich prvých pretekoch získame medailu. Sme ale veľmi – veľmi šťastní, uviedol Tibor Linka. ,,Išli sme dobrým tempom. Síce v jednu chvíľku boli Španieli pred nami, no vedeli sme, že máme na nich. Potvrdilo sa to v závere, keď sme ich predbehli. Prví Bielorusi? Oni majú kvalitnú posádku, vždy sa predstavia štandardným kvalitným výkonom,“ pokračoval Tibcsi. ,,Poobede ma čaká ešte trošku pádlovania s chalanmi z K4 500 metrov a zajtra doobeda pôjdeme na to. Držte nám palce,“ dodal pre našu stránku Tibor Linka.

Finále K4 1 000 m– sobota, 9.6.

2. Slovensko (Linka, Jakubík, Baláž, Fraňa)

Finále – nedeľa, 10.6.

K4 (Linka, Zalka, Vlček, Tarr), 500m – 10:35 hod