10. apríl 2018 – Zalka Csaba v USA: 700 km pádlovania aj s tuleňmi

10. apríl 2018

( http://samorin.sk/csaba-zalka-v-usa-700-km-padlovania-aj-medzi-tulenmi/ )

Csaba Zalka v USA: 700 km pádlovania aj medzi tuleňmi

Síce unavený, no s pocitom dobre odvedenej práce sa vrátil šamorínsky kanoista Csaba Zalka z päťtýždňového sústredenia v Kalifornií. Prezradil veľa zaujímavosti.

Prvýkrát si absolvoval sústredenie za morom. Aké bolo?

– Priznávam sa, pred cestou som mal trošku obavy. No nakoniec som bol zo všetkého príjemne prekvapený. V Newport Beach som sa cítil výborne.

Kde ste trénovali?

– V prístave. Bol až 20 kilometrový, niekedy išli okolo nás aj veľké lode, ktoré urobili veľké vlny. V prvých dvoch týždňoch sme išli dlhšie trate, potom kratšie.

Dôvod?

– Odpoveď je veľmi jednoduchá: na olympiáde už nebudú tisícmetrové súťaže. Mne to vyhovuje, keďže radšej mám kratšie trate. V Newport Beach sme odjazdili na vode asi 700 km.

Erik Vlček a Juraj Tarr v minulosti videli počas tréningov aj žralokov. Aj teraz to bolo tak?

– Nie. Tentokrát boli tulene.

Vydržala tvoja ruka náročné tréningové dávky?

– Našťastie, všetko bolo v poriadku.

Kde ste bývali?

– Mali sme prenajatý jeden rodinný dom. Stravovanie? Varili sme si sami, alebo sme chodili do reštaurácií. Jedli sme veľmi chutná dobroty. Neboli vynikajúce iba chute, ale veľkým zážitkom bolo napríklad aj stolovanie.

Boli ste aj na hokejovom zápase NHL?

– Nie, lebo Marián Gáborík už nehrá v Los Angeles. Boli sme na jednom stretnutím nádherných aut, v zábavnom parku a navštívili sme aj Venice Beach. Toto miesto navštívi ročne viac ako milión turistov. Pri Tichom oceáne je tam dlhá pláž s promenádou, viac barov a reštaurácií a veľa možností na šport. Napríklad je tam aj vonkajšia posilňovňa, kde v minulosti cvičil aj Arnold Schwarzenegger.

Ďalší program prípravy?

– Momentálne trénujem doma a potom pôjdeme na sústredenie do Szolnoku.