11. jún 2018 – Tibor Linka a Gábor Jakubík: ďakujeme Šamorínčania!

Tibor Linka a Gábor Jakubík: ďakujeme Šamorínčania!

11. júna 2018.

Prišli unavení, ale šťastní. Úspešní šamorínski kajakári Gábor Jakubík a Tibor Linka sú už doma. Vybojovali pre naše mesto ďalšie cenné medaily. Slovenský štvorkajak (Linka, Jakubík, Fraňa, Baláž) na 1 000 metrov získal na európskom šampionáte striebro. Pre našu krajinu to bola jediná belehradská medaila!

,,Aj s odstupom času mám z toho dobrý pocit. Síce tisícka nie je olympijská disciplína, každému to padne dobre, keď vidí, že patrí medzi špičku,“ povedal Tibor Linka. ,,Bol to veľmi silný šampionát. Nikto netaktizoval, do Belehradu prišiel s najsilnejším tímom,“ doplnil ho Gábor Jakubík. ,,Sme šťastní, že to takto vypálilo,“ pokračoval Tibcsi. ,,Ďakujeme veľmi pekne Šamorínčanom, že nám držali palce,“ uviedol Simpson. ,,Veľmi si to vážime,“ dodal Tibor.

V pondelok mali kajakári voľno, no od zajtra pokračujú v príprave. ,,Mám poriadne nabitý kalendár. Koncom júna budem štartovať na majstrovstvách Európy, v júli na svetovom šampionáte do 23 rokov. A v auguste budú majstrovstvá sveta seniorov,“ prezradil Tibcsi. ,,Škoda, že zo Simpsona nevieme urobiť mladšieho pretekára. Ako 28-ročný nemôže štartovať na šampionáte do 23 rokov,“ usmieval sa Tibor Linka.

,,V najbližších dňoch budem vo Vysokých Tatrách. Tréningy spojím s vysokoškolskými povinnosťami. A či budeme v takomto zložení štartovať aj na svetovom šampionáte? To sa ešte uvidí, v júli absolvujeme aj kvalifikačné preteky,“ dodal Gábor Jakubík.

Celkovo sa môže Šamorín pochváliť už s deviatimi medailami z majstrovstiev Európy v rýchlostnej kanoistike: Tibor Linka 1 – 3 – 1, Gábor Jakubík 1 – 2 – 0 a súčasný viceprimátor Csaba Orosz 0 – 1 – 0.