04. august 2019 Zsolt Libai: 5. na svete

Zsolt Libai: 5. na svete

Nemôže byť svetové podujatie bez šamorínskych rýchlostných kanoistov. Tak to bolo aj na víkendovom juniorskom a U23 svetovom šampionáte.

Celkovo päť členov KCK Šamorín sa zúčastnilo pretekov v rumunskom Pitesti. Najlepší výsledok dosiahol Zsolt Libai, ktorý ako člen slovenského juniorského štvorkajaku skončil na piatej priečke.

,,Musím sa vrátiť o mesiac, na majstrovstvá Európy, ktoré sa nám nevydarili. Skončili sme až na desiatej priečke. Na svetovom šampionáte sme to chceli v každom príde odčiniť,” začal svoje rozprávanie priamo z Rumunska Zsolt Libai. ,,V rozjazdách sme pokračovali v slabom výkone. Pred medzijazdou sme si povedali, že nemáme čo špekulovať a čakať, musíme dať do toho všetko, Išli sme výborne, dosiahli sme druhý najlepší čas. Po tomto výsledku z nás všetko spadlo, uvoľnili sme sa. Vo finálovej jazde fúkal silný protivietor. Asi dvesto metrov pred cieľom som videl, že sa blížime k Ukrajincov. Nakoniec nám k bronzu chýbalo 0,5 sekúnd. Bohužiaľ, ani tento rok sme nezískali medailu… No na druhej strane keď pozeráme na naše výsledky za posledné týždne, tak s piatym miestom môžeme byť spokojní. Ďakujem všetkým ktorí ma podporovali. Najväčšie ďakujem ale patrí mojej rodine, ktorá bola prítomná v Pitesti,” dodal Zsolt Libai.

Šamorínske výsledky

Libai Zsolt

K/junior/500 m – 5. miesto

Strýček Edo

C1/junior/8. miesto

Sidová Bianka, Horváth Emma

K4/juniorky/500 m – 10. miesto

Fekete Dávid

C1/U23/18. miesto